Nový svet

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Re: Nový svet

Odoslať  Illuvion za Ne marec 23, 2014 10:26 am

Sasha

"Nemáme moc na výber.." Povedala som znova potichu. Spád sa konal pred mnohými rokmi, nevedela som si predstaviť že by sme vôbec mohli nájsť napríklad nejaké jedlo či podobne. Budovy boli len trosky.. pochybovala som že sa v nich dá ešte niečo nájsť. Po chvíľke sedenia som si uvedomila že tu teplo naozaj je. Bolo to horšie ako v miestnostiach v ktorých sme pracovali, keďže tu sa tomu nijak nedalo uniknúť. Rukávy som už mala vyhrnuté a tak som si ešte o niečo viac rozopla vault-kombinézu a pomaly som sa postavila. Zobrala som do rúk znova páčilo a vydala som sa správnym smerom, pri čom som ich samozrejme čakala. Aspoň že nám do cesty hralo to rádio, čo trocha celú situáciu spríjemňovalo. Roland sa zaradil vedľa mňa a tak sme len kráčali smerom, ktorý ukazoval pip-boy, dúfala som že to nie je len nejaká vada..

Po niekoľkých hodinách cesty slnko začalo zapadať, no .. tu sa naozaj nedalo prečkať noc. Navyše.. bohvie čo sa živočíchov tu žili. Nemala som práve potrebné stretnúť nejakého mutanta, ktorý by celú našu skupinu roztrhal na kúsky, naozaj sme potrebovali nájsť tú dedinu čím najskôr. Nakoniec sme ju už z diaľky videli. Vyzerala.. že nepatrí k nejakým banditom.. aj keď som to nevedela nijak porovnať. Mala provizórne hradby a pred kvázi bránou stála karavána s divnými.. kravami, len mali dve hlavy. Kráčala som kupredu a dúfala som, že ma následujú, nechcelo sa mi tam ísť samej. Keďže už začínalo byť chladnejšie, znova som si zapla vault-kombinézu. Človek musel uznať že boli skonštruované dobre.
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Odoslať  Horox za So marec 29, 2014 7:29 am

Po chvíľke kráčania ste dorazili k hlavnému vchodu - bráne, ak sa tak dala nazvať. Boli to rôzne plechy zvarené dokopy, a brána nevyzerala práve najpevnejšie. Ale to ani ''hradby'', ktoré boli vyrobené podobnou metódou a pomocou rovnakých materiálov. Oproti vaultu to vyzeralo komicky. Ako by ste sa ocitli v dobe o tisícky rokov skôr, a možno aj neskôr. Táto dedina rozhodne vyzerala akoby ju postavili za tri dni. Jej zjav sa nedal porovnať s výškovými budovami, ktoré ste videli v diaľke. Ale aj napriek tomu, tie budovy boli zničené a mŕtve, kým toto mestečko žilo. Hradby boli obvešané žiarovkami a lampami, a z vnútra dediny vychádzala silná žiara, čo znamenalo, že to tam celé musí byť vysvietené. Okrem toho ste cez hradby začuli aj pomerne hlasný ruch a hlasy veľkého počtu ľudí. Bolo to zvláštne, nič také ste predtým nepočuli. Prakticky žiadna skúsenosť z vaultu nemohla premôcť skúsenosti vonkajšieho sveta... nič ste nepoznali, nič ste predtým nevideli. 

Pred hlavnou bránou postával akýsi podivný robot, no ešte predtým vás zastavil postarší muž, ktorý sedel pri tých zvláštnych kravách. Pohľad to bol údivný, pretože kravy ste nikdy naživo nevideli, rovnako ako väčšinu zvierat. A ak si niekto pamätal, mali mať len jednu hlavu. Všetky zvieratá mali mať len jednu hlavu. 
Muž bol oblečený v akýchsi kožených a látkových háboch, rozhodne nie tak čistých ako vaše vault-suity. Bol obvešaný mnohými vačkami a vrecúškami, a na hlave mal čiapku. Podľa všetkého bol vlastník karavány. Pri kravách ešte postával iný muž, o mnoho mladší, ktorý fajčil cigaretu a vrhal na vás zlovestný pohľad. Na chrbáte mu visela automatická puška.

''Dobrý deň, páni a... dámy. Ak to nebude neslušné, môžem sa opýtať kde ste zohnali tieto vault-suity? Pravdepodobne viete akú cenu majú, a ako obchodník by som o ne mohol mať záujem. Na predaj mám množstvo iného oblečenia. A rozhodne by ste si zarobili.'' Povedal muž s úsmevom a zložil si čiapku z hlavy.
''Ak by vás raideri uvideli nosiť tieto, urobili by z vás mäso. A obrániť sa môžete len ťažko, ako vidím.'' Poznamenal ešte pričom hľadel na dve malé zbrane, ktoré ste mali. 
Spýtavo sa na vás pozrel a očami sa snažil nájsť vodcu skupiny, niekoho kto by mu odpovedal a reagoval.

Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 24

Návrat hore Goto down

Odoslať  Illuvion za So marec 29, 2014 7:50 am

Sasha

Vyzeralo to, hrozne, no fascinovalo ma to zároveň. Rozhodne som sa tu cítila lepśie, než vo Vaulte. Proste sa mi páčila tá možnosť ísť kupredu a nenaraziť do steny Vaultu. Toto mesto, alebo skôr dedina, vyzerala ako keby ju postavili z trosiek, no to mi vôbec nevadilo. Kráčala som kupredu a už od prvého pohľadu mohlo byť každému jasné, že som .. nová. Proste som sa na všetko pozerala s obdivom a takým, zdravým rešpektom zároveň. 
Prešli sme popri kravách ktoré mali dve hlavy.. niekde som čítala že mohla mať radiácia mutačné účinky a tak som si odvodila, že to bude asi kvôli nej. Bola som zvedavá na koľko sa zvierata museli zmeniť, aj keď ma mrzelo že som to nemala ako porovnať. Oslovil nás muž, ktorý vyzeral ako nejaký leader skupiny postávajúcej pred bránou. Popravde z neho išla istá, charakteristická vlastnosť.. niečo na štýl vodcovstva, možno to bolo tým vystupovaním. Chvíľu som sa na neho pozerala. Nemohla som mu veriť, nikomu som nemohla veriť. Zároveň som ale porebovala pomoc. Všetci tu ju potrebovali. 
Bolo mi jasné že ma pravdepodobne, okradne, alebo oklame.. 
"Nemyslím si že vám môžem veriť, ale tiež si nemyslím že mám na výber.." Povzdychla som si a poukázala som na pip-boy a mašinu, do ktorej sa vkladali dátové čipy, alebo tiež diskety.
"Práve sme vyšli z Vaultu, potrebovala by som nejaké.. informácie, rady, či príručky na prežitie.. ak niečo také máte na pamäťových čipoch." Vyslovila som svoju požiadavku a následne som ruku zložila.
"Pokojne vám môj vault-suit predám. Nemám s tým problém, ale musím vedieť akú presne hodnotu má, poprípade čo by ste za neho ponúkli." Dodala som ešte.
Illuvion

Návrat hore Goto down

Odoslať  Horox za So marec 29, 2014 9:06 am

Obchodník si vás pozorne obzeral, no nedal na sebe znať žiadne prekvapenie. Ani len vtedy, keď sa od Saši dozvedel, že ste práve vyšli z vaultu. Chvíľku premýšľal a napokon sa rozhodol odpovedať. 
''Marcové karavány by nikoho nepodviedli. Práve preto sme tak úspešní. A obľúbení.'' Pousmial sa chlap a v tom mu oči spadli smerom na vaše ruky, kde ste mali pip-boyov. 
''A ak ste prvý krát v pustatine, prajem vám veľa šťastia. Je to tu kruté a nebezpečné miesto. Ak vám môžem poradiť, držte sa pri väčších osídleniach, buďte vždy ozbrojení, na pozore a nikomu neverte.'' Prikyvoval hlavou zatiaľ čo vypočítaval základné pravidlá prežitia v tejto rádioaktívnej pustatine. 
''To platí dvojnásobne pre ženy. Bez zaváhania vás...'' Hovoril muž, keď ho náhle prerušil mladší chlapík, ktorý strážil jeho tovar. Stále sa tváril nepríjemne a na chrbáte mu stále visela automatická puška.
''...znásilnia a zabijú, tí bastardi, alebo naopak ak sa budete brániť.'' Dokončil vetu s odporom v hlase. Podľa toho akým spôsobom to vyslovil, zdalo sa že niečo podobné musel zažiť. Jeho tvár akoby pohltil hnev. Obchodník zmĺkol, no zakrátko sa znova pousmial a začal hovoriť.
''Za vault-suity vám dám po 10 vrchnákov za jednu. Je to pomerne dosť. A možno by som mal záujem aj o tie pip-boye, ktoré máte na rukách. Tie nemajú vysokú cenu, pretože ich je... veľa, a nie sú tak vzácne. Ale sú v nich užitočné komponenty. Predali by ste ich?'' Spýtal sa muž so spokojným úsmevom.
Za normálnych okolností by hovoril za skupinu Igor, ale ten bol stále nahnevaný z toho, že celá akcia sa posrala. A že v skutočnosti to nebol klam, ale skutočnosť. Odkedy ste vyšli von, ani len neprehovoril. Agáta bola pri ňom a potichu sa mu prihovárala, avšak ani na ňu nereagoval. Vasil bol ako vždy pozadu, kde v tichosti obzeral ohradenie dediny. 

Roland chcel prvý krát prehovoriť, ale Saša ho prerušila. Tentoraz však bol prvý...
''Aké vrchnáky? Neexistovali náhodou akési papierové peniaze pred Spádom? Vo vaulte sme nič také nemali.''
Obchodník sa zatváril udivene, a až teraz si pravdepodobne uvedomil, že ľudia žijúci vo vaulte nevedia o koncepte platenia a peňazí takmer nič. Možno sa o tom učili pri vyučovaní, ale to bolo pred dlhými rokmi. Pracovali vo vaulte, ale nemali za prácu platené. Za prácu mali jedlo, spánok, voľný čas... ale nie odmenu v peňažnom chápaní.

Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Illuvion za So marec 29, 2014 9:25 am

Sasha

Počúvala som ho a zaznamenala som informácie, ktoré mi dal.. teda skôr.. niečo na štýl nepísaných pravidiel. V hlave sa mi vytváralo množstvo otázok, na niektoré som si odpovedala sama hneď a na niektoré pravdepodobne nebudem poznať odpoveď dlhú dobu. Každopádne som si spravila jasno aspoň v jednej veci. Keď sa spýtal či nechceme predať pip-boye, len som pokývala hlavou na nesúhlas. Prišlo mi to tak, že je to tu až moc dôležitá pomôcka bez ktorej by som tu moc dlho neprežila. Roland ma v nejakom rozprávaní predbehol. Jeho poznámka mala zmysel ale, nakoniec som ju sama nevrátila. Papier nevydržal tak dlho ako štuple, a pochybovala som že niečo ako ekonomika v tomto svete vydržala dlho. Pozrela som sa znova na "majiteľa" alebo skôr. spravcu, karavány a potom na skupinu ľudí, s ktorými som tu bola.
"Zamestnali by ste ma ? Som .. mechanik, myslím že dosť dobrý." Spýtala som sa ho. Naschvál som hovorila o mne, ako o mne, nie ako o skupine.
Illuvion

Návrat hore Goto down

Odoslať  Horox za So marec 29, 2014 11:20 am

Obchodník očividne posmutnel, keď započul, že pip-boy mu Saša nepredá. Nádejne sa zahľadel na ostatných. No ani u nich nemal viac šťastia. Na otázku Saši len pokrútil hlavou.
''Mechanik mi bude zbytočný, ale ak idete do osady, nejaký ghúl tam zháňa pracovníkov... na niečo. Spýtajte sa uňho.'' Informoval muž a znova sa mu na ústach objavil ten úsmev, ktorý vždy mal keď sa konverzácia zvrtla na obchodovanie.
''A čo sa týka vašich suitov... mám dobrú náhradu, kvalitné oblečenie. Predám vám ich za...'' Rozhovoril sa, no znova ho prerušil jeho vlastný bodyguard.
''... prestaň s týmto podvodom, Krel. Nezneužívaj ich neznalosť.'' Zavrčal potichu a otočil sa na Sašu.
''Cena desať vrchnákov je nízka. Za jeden suit pýtajte najmenej päťdesiat vrchnákov. Tu Krel veľmi rád modifikuje ceny, hlavne pre tých čo nemajú ani poňatia o hodnote vecí.'' Vysvetlil skupinke a potom sa pobral naspäť ku kravám, na ktorých bol naložený tovar. Obchodník funel, ale bolo mu to nanič. Jeho podvod bol odhalený, a dokonca tým, kto ho ochraňoval. Zdalo sa však, že títo dvaja sa poznajú, a tak sa Krel znova len pousmial na Sašu.
''Za jeden... tridsaťpäť.'' Odvetil sebaisto.

Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Illuvion za So marec 29, 2014 11:27 am

Sasha

Chvíľu som ich sledovala.. tak predsa len, mal pravdu a platilo to aj jeho smerom, neveriť nikomu. Len som pokývala hlavou a zamierila som si to priamo do osady.
"Ďakujem.." Povedala som smerom ku strážnikovi a naśledne som sa pozrela na chlapíka.
"Prepáčte ja.. stratila som záujem. Navyše neviem kde by som si to tu prezliekla." S týmito slovami som len vošla k "bráne" do mesta. Nevedela som čo to je ghúl no z nejakýn fantasy poviedok som typovala človeka.. ktorý už nie je tak úplne človekom. Bola som celkom nadšená až niekoho takého uvidím. Navyše som bola zvedavá na tu prácu. Skupinu za sebou som nijak nenaháňala. Mohli ísť za mnou, nemuseli, popravde by som bola radśej keby že sa rozdelíme. Pravda bola síce smutná ale.. bola taká že ak ostaneme spolu, naše šance prežiť drasticky klesnú. Nikto tu o ničom nevedel a boli sme moc veľká skupina na to, aby nás niekto potreboval všetkých. Chcela som sa pýtať ostatných ľudí na nejakého ghoula ktorý zháňa prácu.. teda, ak ma pustili bránou. Typovala som že vstup zariaďuje ten robot.
Illuvion

Návrat hore Goto down

Odoslať  Horox za So marec 29, 2014 12:08 pm

Obchodník bol očividne sklamaný, ale dal vám pokoj, možno už len preto že sa muž s automatickou puškou naňho výstražne zamračil. 
Robot bol poriadne obitý a zhrdzavený, no stále bol akosi funkčný. Oskenoval vás akýmsi zeleným lúčom, chvíľu vyhodnocoval údaje a potom sa plechovým hlasom nahlas ozval:
''Pred vchodom musíte odovzdať všetky zbrane.'' Prikázal a lúčom zamieril na dve zbrane, 9mm pištoľ, ktorú mal Igor a 10mm pištoľ, ktorú mal Vasil. Igor len pokrútil hlavou a sadol si obďaleč, spoločne s Vasilom, kde o niečom potichu hovorili. S ostatnými akoby prestali komunikovať. Agáta a Roland ale zostali pri Saši a pravdepodobne plánovali do mestečka vojsť. Komunikácia však medzi vami bola na úrovni praveku.
''Vitajte v Kráľovciach, milí n-návštevníci. Pre i-informácie o mestečku a jeho l-lokalitách vyhľadajte m-majiteľku krčmy Bam Bam pani G-gerenovú.'' Zahučal nahlas robot, pričom jeho hlas podivne preskakoval a škrípal. Chudák musel byť poriadne starý a pravdepodobne mu chýbali aj nejaké tie kolieska... po tomto sa brána začala pomaly otvárať a vy ste mohli vstúpiť do mesta.

Zvonku to tak nevyzeralo, ale Kráľovce boli doslova preplnené. Tma už takmer pohltila svetlo, a desiatky obchodíkov a budov na hlavnej ulici bolo vysvietených farebnými žiarovkami a svetlami. Ulice sa hemžili ľuďmi, či obchodníkmi, dobrodruhmi alebo obyvateľmi. Mali ste šťastie, pretože po vašom vstupe sa na vás troch uprelo niekoľko pohľadov, prekvapených či zlovestných. Jednoducho ste nevyzerali ako obyvatelia pustatiny. Každý okamžite vedel, že ste nováčikovia a je vás jednoduché oklamať či podviesť, najmä vo vault-suitoch. Obchodníkov návrh napokon nebol tak zlý, keďže by ste do tohoto prostredia zapadli aspoň trocha. Takto ste vzbudzovali obrovskú pozornosť.
Bolo to tu skutočne zvláštne. Niektoré veci, ktoré obchodníci predávali, vyzerali zvláštne, alebo nechutne. Všetko naokolo bolo podivné. Oblečenia ľudí, ich správanie... a ghúlovia. Ich zjav bol skutočne otrasný, ale zdalo sa, že patria medzi normálnych obyvateľov, a všetci ich berú ako rovnocenných. 

Krčma Bam Bam bola v centre mestečka, tam kde bola najväčšia koncentrácia ľudí. Samotná krčma bola samozrejme preplnená do popuku, ale s tým sa nedalo nič robiť. Pred jej vchodom okrem iných ľudí stál aj usmiaty ghúl, ktorý okoloidúcim čosi ponúkal, no všetci ho odmietali. Mohol to byť ten o ktorom Krel hovoril?

Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Illuvion za So marec 29, 2014 9:44 pm

Sasha

Páčidlo ktoré som mala za opaskom vault-suitu očividne ako zbraň nepovažoval. V podstate sa predsa len jednalo o nástroj a on mal asi na mysli tie strelné zbrane. Ja som vśak bola čistá, aj keď tí dvaja nedali svoje zbrane, Agáta a Roland radšej mali v pláne ísť dovnútra. Vstúpili sme teda ešte s radou od robota do dediny, alebo .. osadenstva. Neplánovala som však nájsť krčmu ktorej informácie o lokalitách by mi boli pravdepodobne k ničomu.
Ghúlovia v tejto komunite vyzerali celkom.. bežne, na ten štýl že sa ich nikto nestránil či podobne. Rozhodla som sa, že sa to pokúsim nejak prekúsnuť, aj keď mi na prvý pohľad vôbec neboli sympatický. Celé tieto ulice.. ma fascinovali, teda.. bolo tu toľko ľudí a oćividne ich obchodníkov. Majiteľ karavany nám aspoň neklamal s tými vrchnákmi. Všimla som si že sa využíva len jeden druh, od nuca-foly, očividne to bolo dosť rozšírené pitie.. v minulosti, keď tých vrchnákov bolo toľko. Po chvíľke som narazila na Ghúla, ktorý niečo chcel, niečo žiadal, alebo skôr ponúkal prácu ? Možno to bol ten o ktorom tam vonku hovorili. Pristúpila som k nemu a len som neisto mávla rukou. 
"Zdravím ehm.." Na chvíľku som sa zarazila. "Ste ten ktorý hľadal pracovníkov? Či mechanikov?" Spýtala som sa ho a rozmýšľala som, koľko to bez takej vody a jedla v týchto končinách vydržím. Musela som rýchlo zohnať nejaké caps, inak budem nútená predsa len Vaul-suit predať a len v tielku a spodnom prádle sa mi v pustatine príliš behať nechcelo.
Illuvion

Návrat hore Goto down

Odoslať  Horox za Št apríl 03, 2014 11:27 pm

Po tom ako Saša k nemu prehovorila, ghúl sa tváril zarazene. Na jeho polorozpadnutej tvári sa to dalo spoznať ťažšie, ale istotne sa aspoň mierne mračil. Poobzeral sa po okolí akoby si myslel že táto skupina mladíkov vo vault-suitoch je nejaký vtip a niekto si z neho chce vystreliť. Podľa všetkého však videl len masu ľudí, a tak sa napokon obrátil k Saši.
''Ah, áno. Hľadám kohosi. Na opravu.'' Vyslovil chrapľavým hlasom a pohľadom prešiel na Rolanda. Bolo len prirodzené, že pri takejto práci očakával, že to bude muž, a nie žena. Roland len zmätene pozrel naspäť na Sašu a ghúla to dosť zmiatlo. Očividne sa nechcel pýtať trápne otázky, a tak prehovoril akoby ku celej skupine.
''Máte skúsenosti zo strojmi? Konkrétne... s motormi?'' Spýtal sa s otáznikom v očiach.

Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Illuvion za Pi apríl 04, 2014 12:13 am

Sasha

Pozerala som sa na Ghoula, ktorý očividne cez to, že som sa sama snažila predsudky nemať, nejaké mal.
Chvíľu som ho len sledovala, ako sa tvári a.. no pohľad na jeho tvár nebol práve najpríjemnejší. Následne som však prikývla. 
"Áno, s motormi máme viac než.. bohaté skúsenosti." Aj keď mi bolo jasné že to bude pravdpeodobne úplne iný druh motorov či podobne, nevadilo to. Čo sa týkalo strojov, všetko fungovalo na rovnaký princíp.
Illuvion

Návrat hore Goto down

Odoslať  Horox za Pi apríl 04, 2014 4:34 am

Ghúl uznanlivo prikývol a viditeľne sa potešil.
''Je to nákladiak. Ale musím vám povedať na rovinu - museli by ste so mnou ísť von z mesta, pretože auto sem k dedine nemám ako preniesť. A navyše by ho rozkradli.'' Povedal s prižmúrenými očami. 
''Asi už zo desať ľudí ma po tejto informácii odmietlo. Všetci sa boja že ich okradnem, že na nich niekde čaká nejaká moja banda, alebo čo si ešte nevymyslia.'' Vysvetlil svoju situáciu a rozhodil rukami. 
''Ak si nechcete zarobiť a získať známeho z pojazdným nákladným autom, tak odíďte a nezdržujte ma tu.'' Dokončil svoj monológ a bol si celkom istý, že aj táto skupinka ho odmietne, no ozval sa Roland.
''Ja pôjdem určite. Neviem ako ostatní,'' obzrel sa po Saši a Agáte, ''ale ja rozhodne pomôžem.'' Odvetil, na čo sa ghúl zoširoka usmial s výrazom tváre, ktorý značil číru radosť.

Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať  Illuvion za Pi apríl 04, 2014 7:22 am

Sasha

Vypočula som si ho. Predsa len.. z jeho problémov som sa dozvedela mnoho o morálke na povrchu, alebo ako to tu nazívať.. v rádiu bolo počuť pustatina tak asi.. pustatina ? Kto vie.
Každopádne som ale nemyslela že by konkrétne nás mohol okradnúť, teda .. jedine v prípade že by ukradol nás samotných, naše telá.. a spravil z nás nejakých otrokov ako v barbarovi Konanovi. Aj keď to bola len detská knížka, nevedela som si predstaviť že by niekto niečo také naozaj spravil.
"Môžete so mnou počítať tiež. Potrebujeme peniaze.. alebo aspoň nejaké jedlo a vodu.. " Povzdychla som si a len som sa veci snažila brať trocha pozitívnejšie. Nad jedným motorom mohol niekto stráviť.. dni.. museli sme to stihnúť rýchlo. Sama som už cítila páľavu v ústach od toho, ako sme už niekoľko hodín nič nevypili.. a navyše sme toho dosť vypotili pri ceste sem.
Illuvion

Návrat hore Goto down

Odoslať  Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore

Povolenie tohoto fóra: